Младинките на ЖФК Каменица САСА пресилни за домаќинот ЖФК Скопје во Скопје

Во рамки на Младинската женска фудбалска лига на Македонија, во Скопје се сретнаа екипите на
ЖФК ССК Скопје и ЖФК Каменица САСА. Натпревар кој гостинките од Македонска Каменица го добија со резултат од 2:0.

Стрелци на головите за ЖФК Каменица САСА беа Стефи Веселинова и Јована Петрушевска.

– Нова победа за нашата младинска екипа, која одигра фантастичен натпревар против домакините од Скопје и стигна до нови три бода, – истакна Зоран Златковски, додавајќи само зборови за поддршка и пофалби за играта на младинките

#ОдимеНапред #ОдимеДоКрај

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *