Младинките на Баскет Кам (М18) се пласираа во Ф4 разигрувањето од шампионатот на Македонија

Македонска Каменица, 17. Мај 2022 година – Со победата против ЖКК Вардар од 63:58, екипата на ЖКК Баскет Кам се пласираше во Ф4 завршницата за играчи до 18 години.

Најпрецизни во редовите на Баскет Кам со 29 поени беше Марија Николов  и Ана Милованова со 19 поени.

Ова беше втор четвртфинален натпревар помеѓу двете екипи. Со пласманот на младинките на Баскет Кам во Ф4 натпреварување, учествуваме во распределбата на медалите во натпреварувачката сезона 2021/22 година” – изјави Јордан Цветановски, тренерот на ЖКК Баскет Кам

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *