Магловито и облачно со повремен дожд

Претежно облачно со повремен локален дожд, особено во јужните делови. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, поизразен вдолж Повардарието. Максималната температура ќе достигне од 9 до 15 степени.

Во Македонска Каменица, претпладне магливо, преку денот облачно со повремен слаб дожд и со умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне до 10 степени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *