Ленче Андреевска и Ана Димитровска стрелаа за нова значајна победа на ЖФК Каменица САСА

Македонска Каменица, 13. Мај 2023 година – Во 19. Коло од Првата женска фудбалска лига на Македонија, на Градскиот стадион во Македонска Каменица екипата на ЖФК Каменица САСА со 2:0 го победи ЖФК Асс Унитед.

Стрелци на головите за домаќините беа Ленче Андреевска и Ана Димитровска.

– Победа за нашиот тим и нови 3 бодови! Честитки до девојките. Успеавме натпреварот да го одиграме со целосна иницијатива и доминација на теренот. Нашиот тим заслужено стигна до посакуванипт успех, – изјави тренерот и стратег на ЖФК Каменица САСА, Зоран Златковски

Линк до видеото од директниот пренос на натпреварот тука MediaPoint

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *