Кривична пријава за 63 годишна жителка на Тработивиште поради “предизвикување на општа опасност”

Делчево, 27. Март 2023 година – СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ж. (63) од с.Тработивиште, делчевско, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

Фото: Од архива на Каменица.Мк

– На 19.02.2023 околу 14.00 часот во дворното место на нејзината семејна куќа во с.Тработивиште, 63 годишната М.Ж. предизвикала пожар, кој поради ветрот се проширил во околината на имотите и дворовите на соседите. Била опожарена површина од околу 1,5 хектари, а биле доведени во опасност и куќи на соседите.

Извор: Билтен на МВР

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *