Кривична за делчевец – Се заканувал на вработени во Јавно обвинителство

Поради постоење основи на сомнение за строрено кривично дело „насилство”, надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесена кривична пријава против З.М.(34) од Делчево.

 

 

На 04.04.2022 во канцеларија во Основното јавно обвинителство Делчево, пријавениот агресивно се однесувал и се заканувал на вработените.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *