Кочани: 36-годишник на бензинска истепал три лица, а потоа ја нападнал и полицијата

Штип поднесе кривична пријава против Е.М.(36) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „насилство“ и „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“, информираат од МВР.

На 20.08.2022 околу 01.00 часот на бензинска пумпа во Кочани, пријавениот физички нападнал три лица, а по пристигнување на полициските службеници физички нападнал и еден од нив, објаснуваат од полицијата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *