Каменичанец се повредил на работно место во кочанска фабрика

На 19.04.2023 во 17.15 часот  во Полициската станица Кочани, , од Итната медицинска помош Кочани, било пријавено дека за укажување лекарска помош се јавил В.Н.(21) од Македонска Каменица кој што околу 15.40 часот се здобил со повреда при работа во фабрика во Кочани. Увид на местото извршила увидна екипа од ОВР Кочани.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *