Излетал од патот Јакимово – Истибања и се здобил со тешки телесни повреди

На 20.06.2022 околу 18.25 часот во ОВР Виница било пријавено дека на локален пат с.Јакимово-с.Истибања, виничко, кај место викано „Демирово гумно“, патничко моторно возило „субару“ со штипски регистарски ознаки, управувано од З.П.(53) од с.Истибања, излетало од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил З.П. констатирани во Општа болница Кочани. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од ОВР Виница.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *