Земјотрес во Пехчево

Нов земјотрес во Македонија со јачина од 2,2 степени според Рихтеровата скала попладнево ја погоди Македонија, а епицентарот на истиот е во близина на Пехчево.
Земјотресот е на длабочина од десет километри.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *