Запленетa дрога во Кочани, вредна близу половина милион евра

Запленетa дрога во Кочани, вредна близу половина милион евра

Полицијата денеска заплени над 200 килограми марихуана во голема полициска акција во Кочани.

Полициска акција се уште е во тек, а детали од МВР најавуваат за утрешниот ден, по завршување на акцијата.

Според првичните проценки, вредноста на дрогата е близу половина милион евра.

Извор: Либертас.Мк

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *