ЖФК Каменица САСА го донесе трофејот од Купот на Македонија во Македонска Каменица

Екипата на ЖФК Каменица Саса одигра доминатнен натпревар и славеше над АС Јунајтед (4-0), за прва титула во Купот на Македонија. Тимот од Македонска Каменица имаше контрола на играта и заслужено дојде до висок триумф, кој можеше да биде уште поголем да не беа голманките на тимот од Струга кои интервенираа во неколку наврати. И АС Јунајтед во ова финале го бараше првиот трофеј во Купот, но за него ќе мора да почека.

Фотогалерија од натпреварот ОВДЕ

Извор: gol.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *