Жител на село Цера го претепал обезбедувањето во казино, веднаш е лишен од слобода

Утрово во 3 часот, полициски службеници од ОВР Кавадарци го лишиле од слобода М.М.(41) од село Цера, општина Македонска Каменица, соопшти МВР.

Лицето било уапсено затоа што околу 02.15 часот во казино во Кавадарци физички нападнал вработен како обезбедување во казиното, додаваат од МВР и велат дека По документирање на случајот , против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *