Денешната победа го носи ЖКК Баскет Кам во големото ПлејОф финале

Екипата на Баскет Кам 2011 денеска ја има првата меч-топка за пласман во големото финале на плеј-офот. Баскет Кам има предност од (2-0) против МЗТ Скопје, исто како и Бадел против Струга од Струга. Овие две екипи и лани одлучуваа кој ќе биде државен првак во женска сениорска кпнкуренција.

Екипата од Македонска Каменица по двете убедливи победи, денеска од 16.30 часот, со победа обезбедува учество во трето последователно финале во Шампионатот на Македонија.

Во иста ситуација и со„Бадел“ кои имаат две победи против составот од Струга. Овој натпревар се игра вечерва (18.30 часот), во салата „Нико Нестор“.

ПРВА ЛИГА-ЖЕНИ-ПЛЕЈ-ОФ-ПОЛУФИНАЛЕ

ТРЕТИ НАТПРЕВАРИ (ДЕНЕСКА):

16.30: МЗТ Скопје Аеродром – Баскет Кам 2011 (0-2)

Сала на КК „Вардар“ – Скопје

18.30: Струга 2009 – Бадел 1862 (0-2)

Сала „Нико Нестор“ – Струга

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *