Делчево: 81-годишен дедо се соблекол пред возрасна жена и се однесувал недолично

Во Полициската станица Делчево пристигнала пријава од 81-годишна жена за недолично однесување на еден маж.

81-годишната жена од делчевско село пријавила дека завчера во нејзиниот двор, Д.С. (81) се соблекол гол и недолично се однесувал.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *