Делчево: 36-годишник претепал лекар во болницата

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Д.Ѓ.(36) од Делчево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство”.

На 28.08.2022 во јавна здравствена установа во Делчево, пријавениот физички нападнал лекар кој извршувал службени задачи.

Извор: Дневен билтен на МВР

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *