Делчевец паднал од тракторска приколка и тешко се повредил

Вчера околу 11 часот пријавено е дека на магистралниот пат А-3 кај село Очипала, делчевско од трактор со полуприколка, управуван од И.П.(44) од с.Очипала, додека тракторот се движел по патот, сопатникот во полуприколката Љ.П.(72) од с.Очипала паднал на коловозот.

 

 

Љ.П. се здобил со тешки телесни повреди кои му биле констатирани од лекар во Комплекс клиники „Мајка Тереза”, каде му е укажана лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Делчево.

Izvor: mkd.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *