Вонредна вест: Утрово е убиен градоначалникот на Боговиње

Градоначалникот на Општина Боговиње, Хазби Идризи им подлегнал на повредите откако утринава бил застрелан со огнено оружје, потврдуваат од Клиничкиот центар во Тетово за „Мета“.

Неофицијално, убиството го извршил вработен во општината кој наводно добил отказ од работа. По убиството, А.Ќ се обидел да се самоубие, пукајќи си во слепоочница. Тој со возило на Итната медицинска помош бил пренесен во Клиничкиот центар во Скопје на КАРИЛ.

Полицијата работи на расветлување на случајот од каде што се очекуваат и подетални информации.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *