Влатко Стојановски е нов член на Шкендија

Како што во текот на денот веќе информиравме, а тоа за „Спортмедиа“ вчера го кажа и тренерот Артим Шаќири, Влатко Стојановски е нов член на Шкендија. Тетовци предмалку се пофалија дека репрезентативниот напаѓач ги поминал лекарските прегледи и дека тој е нивни нов фудбалер.

Влатко Стојановски во Шкендија е голем трансфер за наши услови, се очекува неговото деби да се случи во недела и тоа против Динамо Загреб на пријателската средба во Словенија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *