ВИДЕО: Хрватите го исфрлија Бразил од СП

Фудбалската репрезентација на Хрватска приреди сензација и го исфрли Бразил од четвртфиналето на Светското првенство, откако подобро изведуваше пенали со 4-2 (1-1). Пресметката на „Едукејшн Сити“ во Ал Рајан беше релативно изедначена, Хрватите одлично парираа, Доминик Ливаковиќ блескаше меѓу стативите, а по еден момент на невнимание на двете страни понуди по еден гол во продолженијата. Откако дуелот влезе во пенал-рулетот, Хрватите одново ја покажаа својата моќ и го елиминираа големиот фаворит.

Целата вест ТУКА.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *