ВАШЕ МИСЛЕЊЕ: Дали Еквадор е оштетен на стартот на Светското првенство?

Дали Еквадор е оштетен на стартот на Светското првенство откако во мечот против домаќинот Катар на Еквадорците им беше поништен чист погодок.

Енер Валенсија во 3. минута донесе водство за Еквадор од 0-1, но по проверка на ВАР голот беше поништен. Се уште не е докажано што е досудено, офсајд или фаул над голманот на Катар. Дали имаше фаул над голманот кој истрча до своите 11 метри?

Еквадор веќе има сигурно водство од 2:0. Стрелец на двата гола е Е. Валенсија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *