Билтен на МВР: Уапсени три лица од Зрновци

На 10.05.2022, полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода Љ.Л.(38), С.С.(20) и С.Т.(22), тројцата од с.Зрновци, бидејќи околу 18.00 часот во патничко возило во близина на с.Видовиште, општина Зрновци ѝ овозможиле употреба на марихуана на 17-годишнo женско лице. Марихуаната била пронајдена и одземена, а по комплетирање на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *