37-годишен делчевчанец на работно место се здобил со повреди од струен удар

На 30.01.2023 во 17.20 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека во Итната медицинска помош Делчево со повреди бил донесен Т.М.(37) од Делчево. Според пријавеното, тој се здобил со повредите од струен удар додека извршувал работни задачи во фабрика во Делчево. Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Делчево.

Извор: Билтен на МВР

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *