Физички напад врз ученичка во кочанско средно училиште

На 22.02.2024 во 18.45 часот во Полициската станица Кочани, вработена во средно општинско училиште во Кочани пријавила дека околу 18.05 часот В.З. влегол во училиштето и физички нападнал ученичка. По целосно документирање на случајот против В.З. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *