Тројца млади и дедо од Виница краделе по куќи и мачеле животни

По преземени мерки и активности, полициски службеници од ОВР Виница расчистија шест кривични дела од кои две „тешка кражба“, три „тешка кражба“ во обид од куќи и едно „мачење на животни“, извршени на подрачјето на Виница.

На 5 декември 2022 во полициска станица бил извршен службен разговор со осомничените А.И.(19), Е.М.(21), Б.Д.(18) и С.Ј.(73). Тие ги признале кривичните дела и по целосно документирање на случаите против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *