Топ костими за капење за оние што се срамат да се сончаат топлес

Атрактивната русокоса Линдзи Пелас се појави на плажата во Беверли Хилс во костим за капење и го привлече вниманието на сите.

Костимот за капење што манекенката го носеше на плажата е подигнат и со помалку материјал од обичните модели, а ваквиот тренд веќе го најави магазинот Спортс Илустрејтед, но и познатите ИТ девојки како Кортни Кардашијан и Џиџи Хадид.

Таа костимот за капење го носеше за потребите за снимањето на една кампања, а во еден момент како да имаше проблем со минијатурниот горен дел па мораше да се покрие со рацете додека да ја заземе вистинската поза.

Костимите за капење на половина гради можат да станат и попровокативни од топлесот, а причината е во тоа што девојки со разголени гради веќе долго време ги гледаме на плажите, а овој тренд е нешто ново и интересно (особено за сите оние девојки кои не се чувствуваат пријатно кога се сончаат топлес!), и изгледа мошне секси.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *