Тинејџер од кочанско силувал пијана малолетничка

19-годишен жител на кочанско село е уапсен – полицијата го сомничи дека силувал малолетна девојка, која била во несвест откако пиела алкохол, соопшти МВР.

„На 14.04.2022 полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода И.А.(19) од кочанско село. Тој се сомничи дека, по претходно консумирање алкохол, откако паднала во бессознание, извршил обљуба врз малолетна девојка од кочанско село, по што ја однел во болница за укажување на лекарска помош“, велат од полицијата.

По целосно документирање на случајот, против осомничениот силувач ќе биде поднесена соодветна пријава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *