СУПЕР ДЕРБИ: ЖФК Каменица САСА го пречекува ЖФК Љуботен

Утре, со почеток од 13:00 часот, на Градскиот стадион во Македонска Каменица, ЖФК Каменица САСА против екипата на ЖФК Љуботен го игра супер дербито на 11. Коло од Првата женска фудбалска лига на Македонија.

Значаен натпревар за ЖФК Каменица САСА. Натпревар кој директно го одлучува лидерот на табелата во есенскиот дел од прволигашкото првенство. Љубителите на фудбалот ќе можат да проследат убав фудбал од трибините, од каде ќе дадеме силна поддршка, која на каменичките девојки им е повеќе од потребна.

#ОдимеНапред #ОдимеДоКрај

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *