Очекувана победа и нови три бодови за ЖФК Каменица САСА

Очекувана победа и нови три бодови за ЖФК Каменица САСА

Во рамки на седмото коло од Првата македонска фудбалска лига – Жени, екипата на ЖФК Каменица САСА очекувано и убедливо ја совлада екипата на Топ Ган со високи 5:1.

Мрежата на гостите, дури 4 пати ја затресе незапирливата Ленче Андреевска и Ана Димитровска постигна еден погодок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *