Од затвор упатувал закани кон неговата мајка и брат

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Д.Р.(29) од Македонска Каменица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

Осомничениот во два наврати на 16.01.2024 и на 21.01.2024, и тоа во моменти кога тој се наоѓа на издржување казна затвор во затворот Штип преку електронски пораки им се заканувал на неговата мајка и на неговиот брат при што истите случајот го пријавиле во полиција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *