Никола Анакиевски потпиша договор со РК Аеродром

 

Аеродром го потпиша Никола Анакиевски

Тимот на Аеродром иако имаше шанса за пласман во Супер лигата, сепак во бараж натпреварот загуби од Скопје.

Аеродром го донесе првото засилување за следната сезона. Станува збор за Никола Анакиевски, родум од Делчево, кој настапува на позицијата лев бек и висок е 195 сантиметри, тој доаѓа од младинскиот погон на Вардар.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *