Лишен од слобода 35- годишен кочанец поради физички напад врз полициски службеник

На 13.08.2023, полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода З.Г.(35) од Кочани затоа што во 03.25 часот на ул.„Христијан Карпош“ во Кочани физички нападнал полициски службеник при извршување службени задачи. По комплетирање на случајот против З.Г. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *