Значајна победа на ЖФК Каменица САСА во борбата за лидерската позиција на табелата

Значајна победа на ЖФК Каменица САСА во дербито на 13. Коло за нови три бодови во борбата за лидерското место во Првата женска фудбалска лига на Македонија.

– Нашите девојки, расположени за игра одлично го одиграа натпреварот, со целосна контрола и доминација на натпреварот, – стои во објавата од клубот по вчерашната победа

ЖФК Каменица САСА до победата стигна со двата постигнати гола на Ана Димитровска и еден на Елена Панеска.

#ОдимеНапред #ОдимеДоКрај

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *