Дресот на Барселона забранет во Саудиска Арабија. За непочитување следува казна од 15 години затвор

Лионел Меси дрес

 

 

Поради продолжувањето на соработката на Барселона со „Qatar Airways“, Саудиска Арабија реши да стави забрана за носење на дресови во нивната држава.

Поради тензиите меѓу двете земји казните за носење на дрес од Меси, Нејмар или друг фудбалер од Барса ќе чини 150.000 евра или до 15 години затвор.

Оваа одлука покрај за Катар, исто така важи и за се што е поврзано со Египет, Јемен, ОАЕ и Бахреин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *