Дизелот поевтинува за 2,5 денари, цената на бензините непроменета

Регулаторната комисија за енергетика, донесе одлука за нови цени на горивата од вечерва на полноќ.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ се намалува за 2,5 денари, и според новата цена ќе чини 82 денари по литар.

Цената на бензините останува непроменета, односно ЕУРОСУПЕР 98 ќе се продава по цена од 86 денари, додека ЕУРОСУПЕР 95 и од утре ќе изнесува 84 денари по литар.

Останува иста и цената на мазутот 41,3 денари, а екстра лесното масло поевтинува за 2 денари и според новата цена ќе изнесува 80,5 денари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *