Возило излетало од коловозот на патниот правец Штип – Кочани – две лица повредени

Возило излетало од коловозот на патниот правец Штип – Кочани – две лица повредени

Возило излетало од коловозот на патниот правец Штип – Кочани – две лица повредени

На 12.03.2022 во 10.50 часот било пријавено дека на магистралниот пат Штип – Кочани, во близина од исклучок за Кочани, патничко возило „пежо 206“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Ш.(48) од Скопје излетало надвор од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот О.Ш.(49) од Скопје, а со телесни повреди се здобила М.Ш., констатирани во Клиничката болница во Штип.

Izvor: RadioKocani

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *