Виничанец лишен од слобода поради физички напад врз невенчаната партнерка

МВР информира дека синоќа во 20.40 часот во Виница, полициски службеници од Полициската станица Виница го лишиле од слобода С.Е.(25) од Виница, поради тоа што физички ја нападнал неговата 21-годишна вонбрачна партнерка.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *