ВИДЕО| Се појави снимка од убиството на Денис Тот

На Јутјуб каналот се појави видео од убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот.

Веројатно ова е снимка од камерите на „Сејф Сити“, каде точно се гледа што се случувало пред младиот ракометар да падне во бесознание и да биде пренесен во Ургентниот центар.

Видео плејер

00:00
01:26

За случајов приведени се двајца, додека првоосомничениот е во бегство.

Хрватскиот ракометар Денис Тот кој настапуваше за ракометниот клуб Бутел на 7 април годинава беше пронајден во безсознание во близина на позната дискотека во Скопје. Ден подоцна, Тот почина на клиниката за КАРИЛ како последица од пад.

Доколку немате инсталирано видео плеер видеото можете да го погледнете ОВДЕ

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *