Билтен на МВР: Возач тешко повреден откако излетал од патот Македонска Каменица – Саса

На 05.05.2022 во 01.20 часот во ОВР Македонска Каменица било пријавено дека на регионалниот пат Македонска Каменица – с.Саса патничко моторно возило „бмв“, управувано од Г.Г. од Македонска Каменица, излетало надвор од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на возилото констатирани во Клинички центар Штип.

Извор: Билтен на МВР

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *