Бизарен инцидент во Кочани предизвика тепачка меѓу две семејства, се вмеша и полицијата

Бизарен инцидент во Кочани предизвика тепачка меѓу две семејства, при што се вмеша и полицијата. Човек со автомобил југо влетал во двор на куќа и се забил во масата на која седеле сопствениците и семејството.

 

По настанот, двете семејства влегле во физичката пресметка во која имало повредени, според пријавеното.

„На 10.04.2024 во 21.30 часот во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода Р.С.(23) од Штип, постапувајќи по претходна пријава дека со патничко возило „југо“ удрил во масата на која седеле С.Т.(52) од Кочани и нејзиното семејство во дворното место на нејзиниот татко.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *