Пеле и Робен пристигнаа во Саса: Дојдовме со цел да и помогнеме на Саса во борбата за продолжување на второлигашкиот фудбал во Македонска Каменица

Македонска Каменица, 02. Февруари 2024 година – Во борбата за[…]

Read more

Бојан Трајковски обезбеди место во историјата на македонската кошарка – прв кошаркар со два трипл-дабл натпревари во една сезона

Поранешниот репрезентативец на Македонија, нашиот сограѓанин Бојан Трајковски си обезбеди[…]

Read more

Каменичанката Ана Ристовска замина од ЖФК Каменица САСА – започнува интернационална кариера во шампионскиот бугарски клуб НСА Софија

  Македонската фудбалерка Ана Ристовска од Македонска Каменица има нов[…]

Read more