Бојан Трајковски обезбеди место во историјата на македонската кошарка – прв кошаркар со два трипл-дабл натпревари во една сезона

Поранешниот репрезентативец на Македонија, нашиот сограѓанин Бојан Трајковски си обезбеди[…]

Read more

Каменичанката Ана Ристовска замина од ЖФК Каменица САСА – започнува интернационална кариера во шампионскиот бугарски клуб НСА Софија

  Македонската фудбалерка Ана Ристовска од Македонска Каменица има нов[…]

Read more