Ќе се играат полуфиналињата на Турнирот во тенис

Турнирот во тенис кој се игра во рамки на Меморијалниот турнир „Миле Јаневски Џингар 2017“ стигна до полуфиналните натпревари. Денес, во првото полуфинале ќе играат Дарио Стојковски и Марјан Велиновски, а утре силите ќе ги одмерат Кире Малчовски и Драган Јовановски. Првото тениско финале од Меморијалниот турнир ќе се одигра викендов, а терминот дополнително ќе биде закажан.

Овој викенд, од организаторите е најавено дека ќе си играат и Турнирите во баскет и пинг понг.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *