ЧУДО ОД ДЕТЕ! 13-годишниот Дембеле дебитираше за Селтик!

13-годишниот Карамоко Дембеле од Брегот на Слоновата Коска дебитираше за вториот тим на Селтик и ги помина последните 9 минути на теренот во победата против Хартс. Дембеле на натпреварот влезе како замена за Џек Ајтчисон, кој пак со 16 години и 71 ден е најмладиот стрелец во историјата на Селтик. Сепак се чини токму Дембеле е најсериозен кандидат да го урне овој рекорд.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *