ФК Каменица-САСА се враќа со нови три бода од гостувањето во Струмица. ФК “Здравје-Радово” – ФК “Каменица-САСА” конечни 1:4

ФК Каменица-САСА продолжува со добрата игра. Денес на гостински терен против ФК “Здравје-Радово” од Струмица каменичани извојуваа висока победа од 1:4.

Стрелци на головите за ФК Каменица-САСА беа Жан Манов и Зоран Златковски со по еден постигнат гол, а Ангел Атанасовски беше стрелец на два гола во текот на второто полувреме.

ФК Каменица-САСА останува на третто место од табелата после секое одиграно коло е чекор поблиску до влез во Втората фудбалска лига.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *