ФК Каменица Саса подобра од Кит Го Пехчево

Во второто коло од третата македонска фудбалска лига, ФК Каменица Саса ја победи екипата на Кит Го од Пехчево. Натпреварот кој се одигра на Градскиот стадион во Македонска Каменица заврши со резултат 1:0.

По поразот од екипата на Василево во првиот натпревар од сезоната, денешната победа ќе биде мотив плус за каменичките фудбалери во борбата за висок пласман.

dav

Leave a Reply

Your email address will not be published.