Уапсен 60 годишен маж од виничко, се сомничи дека допирал 26 годишна Германка

Полицијата уапси маж од виничко, кој се сомничи дека допирал по телото 26-годишна Германка.

Полицајци од Полициската станица Делчево вчера вечер во 21.30 часот, го уапсиле 60-годишниот Т.Ј. од село Трсино. Лицето е задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Инаку, летово имаше повеќе пријави за силување. Според полицискиот бител, и германска државјанка имаше пријавено дека во Охрид ја силувал Турчин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *