Тројца планинари му го спасија животот на Кико кој падна на Шар Планина

Тројцата храбри планинари Дамјан Карловски, Сенад А. Идризи, и Божидар Прањиќ му го спасија животот на 17-годишното момче што вчера падна во бездна и удри во карпа на Шар Планина, кај Титов Врв. Со натчовечки напори тие дадоа се од себе да му го спасат животот на Кико на -25 степени целзиусови.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *