Студот не престанува, доаѓа и снегот | kamenica.mk

Времето во Македонија ќе биде умерено, во северните делови повремено значително облачно со услови за провејување на слаб снег. Ќе дува умерен, а во југоисточните делови повремено засилен северозападен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус три, а дневната од два до 11 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус шест, а дневната ќе се искачи до три степени.

Од петок до недела времето ќе биде претежно сончево и студено. Утринските температури и понатаму ќе бидат доста ниски и на повеќе места ќе спуштат под 10 степени.

Од понеделник ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд и од снег.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *