Со -10 степени ова беше најстудено утро во Македонска Каменица

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб јужен ветер.

Температурата ќе се движи од еден до осум степени.

Во Каменица и денес ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб јужен ветер. Температурата ќе достигне до три степени.

Во наредните денови следува период на стабилно, но константно студено време. Утринските температури ќе бидат многу ниски и ќе се спуштат и под -10 степени. Зголемување на облачноста ќе има в петок и во понеделник.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *